Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Gisèle Freund"

fot. Bartosz Cygan - Pracownia Fotograficzna MNK

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Gisèle Freund"

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
22.10.2015
czwartek
W czwartek 22 października o godz. 16.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Janosa Frecota po wystawie "Gisèle Freund. Sceny fotograficzne i portrety".


Janos Frecot mieszka od 1947 roku w Berlinie i jest autorem oraz redaktorem licznych publikacji poświęconych tematom kulturalno-historycznym oraz fotografii.

W latach 60. zajmował się fotografią architektury. Na początku lat 70. rozpoczął pracę nad stworzeniem Werkbund-Archiwum, przekształconym później w Museum der Dinge (Muzeum Rzeczy).

W latach 1976-78 był sekretarzem Wydziału Sztuk Plastycznych w Akademie der Künste w Berlinie Zachodnim. W 1978 roku z jego inicjatywy powstała w Landesmuseum Berlinische Galerie kolekcja fotografii, którą później kierował i w której odbyły się wystawy: Photographie als Photographie, 1989, Sprung in die Zeit, 1992, Lichtseiten, 1998 und Erich Salomon – Mit Frack und Linse durch Politik und Gesellschaft, 2004.

W 2001 roku został odznaczony Orderem Zasługi Niemieckiej Republiki Federalnej za wspieranie kultury fotografii w Berlinie. Po przejściu na emeryturę pracuje jako kurator, m.in. dla Arno Schmidt-Stiftung w Bargfeld i czasowo dla Albertiny w Wiedniu. W roku 2013 miała miejsce publikacja i ekspozycja jego wczesnych prac fotograficznych zatytułowana Die Jahre mit der Kamera.

Oprowadzanie w języku niemieckim z tłumaczeniem na język polski.